Lõuna- ja Kesk-Norra grupireis 05.-12.07.2017

 

 

Seotud kujutis

 

 

1.päev
Välaasõit Tartust 13.30, Jõgevalt kell 14.30.Kohtume Tallinnast reisile tulijatega kell 17.00 reisisadama D-terminalis. Kell 18.00 väljub laev -Tallinnast Stockholmi.

Ööbimine 4-kohalistes  kajutites. 

2.päev:
Saabumine Stockholmi. Juba varahommikul saab imetleda maailma ühe kaunima saarestiku vaateid. Sõit läbi Rootsi, läbime maalilise Värmlandi piirkonna, teel jutustame vanemaid ja uuemaid lugusid Rootsimaast ja rootslastest. Norra piiri ületame Örje piiripunkti kaudu. Maastikupilt muutub Norrasse jõudes mägisemaks ja karmimaks, meid ootab pealinn Oslo. Õhtupoolikul tutvume Osloga. Kesklinnas teeme meeleoluka jalutuskäigu peatänaval Karl Johans gatanil. Näeme oma ringkäigul raekoda, parlamendihoonet, Oslo Ülikooli peahoonet, rahvusteatrit, kuningalossi, Akershusi kindlust, toomkirikut, kus toimus aastal 2001 kroonprints Haakon Magnuse ja tema väljavalitu Mette-Mariti laulatustseremoonia.

Jalutame kuulsas Vigelandi skulptuuride pargis. 212 skulptuuri enam kui 600 figuuriga on kõik täielikult Norra skulptori Gustav Vigelandi enda poolt kavandatud ning igaüks neist kujutab erinevaid olukordi ja inimsuhteid. Saame vaadelda inimese elu sünnist surmani. Ööbimine Oslo lähedal kämpingus.

3.päev:
Oslo - Kristiansand – Setesdal. Tutvume Lõuna -Norra rannikumaastikuga. Peatume väikelinnades Risoris ja Arendalis. Risorile on antud ka hellitav hüüdnimi Valge linn, nime andmise ajendiks on arvatavasti säravvalged kaupmeeste ja laevaomanike majad sadama juures Solsidenil ja Innsidenil. Linna kõrgaeg jääb purjelaevade kuldaega, vanu meretraditsioone järgib ka augustikuus peetav puitpaadifestival. Arendali linnake on skäärisoppidesse peidetud aare, mis on andnud ainet kuulsale lastefilmile Lumekuninganna ehk Igavene Talv. Jalutame Norra suuruselt viiendas linnas Kristiansandis. Edasi suundume põhja poole mägedesse. Sõites mööda kaunist Setesdali orgu tutvume Setesdali ühe tähtsama vaatamisväärsuse Mineraalide pargiga.

Ööbimine Setesdalis kämpingus (võimalus teha väike matk mägedesse).

4.päev:

Setesdal - Haukeligrend - Voss. Päev mägede keskel. Tõusud tundramaastiku ja lume aladele vahelduvad laskumistega orupõhjadesse. Kogu piirkond on kaetud serpentiinide, tunnelite ja kaunite mägiasulatega. Imetleme roosimaalingutega kirikut Bykles ja 13.saj. ehitatud Røldali kirikut. Peatume koskede "kuninga" Låtefossi juures. Seejärel ületame Norra kõige pikema silla, mis kõrgub Hardangerifjordi kohal

Ööbimine Vossi lähistel kämpingus.

5.päev:

Voss – Bergen. Tutvume Vossi kauni kivikirikuga ja vabaõhumuuseumiga, edasi sõidame endisesse Norra pealinna Bergenisse. Linna rajajad on asukoha oskuslikult valinud, sest -linna kaitseb nii meri kui ka ligipääsmatutena tunduvad mäed. Teeme tutvust võluva vana hansalinnaga, jalutades vanal sadamakail, vaatame vana kivikirikut, mis on pühendatud neitsi Maarjale. Soovijatega tõuseme funikulööriga Floyeni mäe vaateplatvormile, kust avaneb kaunis vaade kogu Bergeni linnale. Kui aega jätkub, on soovijatele ka Bergeni kuulsa akvaariumi külastus.

Ööbimine Vossi piirkonnas.

6 päev. Voss-Lillehammer-Kongsvinger. Lühipeatus Tvinde kose juures. Sõit läänest itta vaheldusrikkal mägimaastikul. Läbime marsruudil pikki tunneleid, Laerdalis läbime pikima tunneli (24,5km) peatume Aurlandi kivitundras. Tutvume olümpiarajatistega Norra talispordi pealinnas Lillehammeris, kus 1994. aastal peeti 17. taliolümpiamängud. Lillehammeri lummavat vaadet saab nautida Lysgardsbakkeilt, kuhu viib suusalift.

Ööbimine Kongsvingeri läheduses. 

7.päev: Varahommikul alustame sõitu läbi Rootsi. Õhtul väljub laev Stockholmist Tallinna kell 17.45.  Ööbimine 4-kohalistes kajutites.    
         

8.päev:  Hommikul jõuame Tallinnasse orienteeruvalt kell 10. Reis lõpeb Tartus.

Hind a΄ 469 EUR sisaldab:

  • bussitransporti

  • teemaksusid ja parklatasusid

  • ööbimist laevas B-4 kajutites (Tallinn-Stockholm-Tallinn)

  • ööbimisi kämpingutes (kaasa võtta oma magamisriided ningkäterätik: WC ja pesemine võivad asuda eraldi majas ning on mõnes kohas tasulised 5-10 NOK)

  • (täpsustused enne reisi)

  • üldekskursioone (pääsmed tuleb eraldi osta)

  • eestikeelse reisijuhi teenuseid

Lisatasu eest:

tasuliste objektide piletid, reisikindlustus, toitlustus

Näiteid hindade kohta:

Funikulöörisõit Floyeni mäele Bergenis edasi-tagasi 80 NOK, Bergeni akvaarium 250 NOK, puukirikud 30-60 NOK, põhiroog odavamas Norra söögikohas 100-150 NOK, suveniiriks Norra troll al.100 NOK

Lisainfo:

Võimalik tellida juurde hommikusööki/ õhtusööki laeval: 10/28 EUR

Vajalikud dokumendid: EV pass (kehtiv 3 kuud peale reisi lõppu) või ID-kaart. 


 

Käesolevate pakkumiste puhul on tegemist reisikorraldajate  Ekspressreiside, Kidy Tours, Aurinko, Novatoursi ja Traveldreams reisidega. Reisibüroo ABC Reisid on reisikorraldajate volitatud edasimüüja. Tutvuge reisibüroo ABC Reiside ja reisikorraldajate reisitingimustega siit: http://www.abcreisid.com/?m=6&ms=50

 

Täpsem info ja broneerimine: Tel 682 55 33  või info@abcreisid.com